Mikołajki, 6 grudnia – Prezentacja dla dzieci od TER-UP

W większości rejonów Polski spadł już pierwszy śnieg.  Dodatkowo, mamy początek grudnia! Z kilka dni Mikołajki, a za parę tygodni Święta Bożego Narodzenia.

Wspaniały, rodzinny czas dla większości z Nas. Dla dzieci to szczególnie istotny okres, ponieważ uwielbiają ubierać choinkę, wyczekiwać Mikołaja, dostawać prezenty, przeżywać te zimowo- świąteczne dni . Okres przedświąteczny to również bardzo przyjemny czas w szkołach, przedszkolach i miejscach, takich jak nasze Centrum Terapeutyczne TER-UP , które na co dzień, w swoich murach, wspierają dzieci i ich rodziców.

Pierwsze, mikołajkowe prace plastyczne, ozdoby okien i drzwi, światełka i choinka – to tylko namiastka świątecznego klimatu w miejscach przyjaznych dzieciom.

W tym tygodniu, na terapii pedagogicznej, wykonywaliśmy wspólnie z dziećmi zimowe karty pracy i zadania wpierające dłonie.  W kolejnym tygodniu poświęcimy więcej czasu Mikołajkowi:

  • Jak wygląda?
  • Skąd się wziął?
  • Kim był?
  • Czy przychodzi do wszystkich dzieci na świecie?
  • Gdzie zostawia prezenty?

Mikołajkowa prezentacja dla dzieci 

Na te pytania pomoże Nam odpowiedzieć specjalna prezentacja mikołajkowa, którą dziś postanowiliśmy się z Wami podzielić! Przyjemna szata graficzna, krótkie i zwięzłe ciekawostki, na pewno przydadzą się podczas prowadzonych zajęć, lekcji, czy terapii.

Jak? Na przykład:

  • podczas terapii pedagogicznej – ćwicząc czytanie ze zrozumieniem i pisanie lub rysowanie,
  • na terapii logopedycznej – wymawiając poprawnie słowa zawarte w prezentacji,
  • w trakcie zajęć terapii psychologicznej – rozmawiając o świątecznych zwyczajach i relacjach w rodzinie.

 

 

Klasycznie już, dziękujemy z tak liczne pobrania poprzednich materiałów. Jesteście naszym motywatorem do dalszych prac nad kolejnymi treściami!

Dodatkowo bardzo zachęcamy do komentowania wpisu na dole strony. Proszę napiszecie, co sądzicie o prezentacji i czy się Wam przydała. Jeśli uważacie, że wpis jest wartościowy,  będziemy wdzięczni za udostępnianie linku do niego Waszym znajomym. Jeśli jednak uważacie, że coś jest nie tak jak powinno, też napiszcie o tym w komentarzach. Pozwoli to nam na szybsze doskonalenie się w pomocy dzieciom, bo to jest podstawa istnienia TER-UP !  Zachęcamy także do pisania do Nas z propozycją tematów, które Was interesują. Im więcej wiemy, tym lepiej dopasujemy materiały do Waszych potrzeb.

Aby dowiedzieć się, kiedy dodaliśmy nowe, darmowe materiały, obserwujcie nas na Facebooku Instagramie . Kliknięcie „Obserwuj” pozwoli nam zwiększyć nasze zasięgi, za co z góry dziękujemy.

Mikołajki – Prezentacja dla dzieci