Dzień Babci i Dziadka – 21 i 22 stycznia- karty pracy TER-UP

Przed Nami szczególne święto – Dzień Babci i Dziadka!

Dziadkowie – wyjątkowe osoby dla swoich wnuków. Troszczą się o nie, są ostoją bezpieczeństwa, miłości i ciepła rodzinnego. Opiekują się maluchami, gdy rodzice są w pracy lub mają inne obowiązki. Często jest tak, że nie jesteśmy w stanie docenić ich poświęcenia w odpowiedni sposób. Chcielibyśmy powiedzieć im tyle słów, o tym, jak bardzo ich kochamy. Jak bardzo kochają ich nasze dzieci. Póki są z nami, róbmy to jak najczęściej, zasługują na to!

Zazwyczaj w szkołach i przedszkolach odbywały się występy i poczęstunki dla dziadków. Jednak teraz, z powodu pandemii w wielu placówkach pokazy odbywają się online albo są odwołane.

Proszę sobie wyobrazić, że są dzieci, które z powodu pandemii nie zaprosiły jeszcze nigdy babci czy dziadka na swój występ w szkole! 😮 

Tym bardziej zachęcamy do rozmów o dziadkach, szczególnie na lekcjach. Aby ułatwić Wam nieco zadanie, przygotowaliśmy kilka kart pracy, które mogą być świetnym uzupełnieniem tematu w szkole.

Ale właściwie nie tylko! Zachęcamy do wykonania zadań również w domu.

 

Bardzo dziękujemy za odwiedzanie naszej strony

Dodatkowo zapraszamy do komentowania wpisu na dole strony. Prosimy napiszecie, co sądzicie o kartach pracy i czy się Wam przydały. Jeśli uważacie, że wpis jest wartościowy,  będziemy wdzięczni za udostępnianie linku do niego Waszym znajomym. Jeśli jednak uważacie, że coś jest nie tak jak powinno, też napiszcie o tym w komentarzach. Pozwoli to nam na szybsze doskonalenie się w pomocy dzieciom, bo to jest podstawa istnienia TER-UP !  Zachęcamy także do pisania do Nas z propozycją tematów, które Was interesują. Im więcej wiemy, tym lepiej dopasujemy materiały do Waszych potrzeb.

Aby dowiedzieć się, kiedy dodaliśmy nowe, darmowe materiały, obserwujcie nas na Facebooku Instagramie . Kliknięcie „Obserwuj” pozwoli nam zwiększyć nasze zasięgi, za co z góry dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka – karta pracy nr 1

Dzień Babci i Dziadka – karta pracy nr 2

Dzień Babci i Dziadka – karta pracy nr 3