Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
Skip to content

Nasz adres: Mestwina 16, Gdynia Orłowo

Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia w zakresie budowania samooceny oraz poczucia własnej wartości. Pomaga w rozwoju kompetencji społecznych oraz radzeniu sobie z doświadczanymi trudnościami, takimi jak:

  • obniżony nastrój,
  • stany lękowe,
  • problemy emocjonalne,
  • trudne zachowania – agresja, złość, płacz, krzyk itp.
  • rozwód rodziców,
  • choroba,
  • śmierć bliskiej osoby,
  • oraz inne trudności, z którymi nie radzi sobie Twoje dziecko.

Zajęcia z psychologiem wspierają dziecko w bieżących trudnościach związanych z jego dojrzewaniem. Będą także nieocenionym wsparciem w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i rozwoju inteligencji emocjonalnej.

Zajęcia w ramach terapii psychologicznej mają formę regularnych spotkań, których częstotliwość z reguły wynosi 1 raz w tygodniu. Jednak zawsze częstotliwość ta jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od potrzeb dziecka, rodzaju trudności, z którą się zmaga oraz tempie, w jakim osiąga kolejne cele terapii.

Czas trwania terapii psychologicznej to 50 minut.

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna jest przeznaczona dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami mowy i wymowy, takimi jak:

Celem zajęć prowadzonych podczas terapii logopedycznej jest pomoc w usprawnieniu artykulatorów mowy, wsparcie w opanowaniu i rozumieniu mowy u dzieci.  Terapia pomoże także w eliminowaniu połykania infantylnego.

Zajęcia zawsze odbywają się indywidualnie tak, aby terapeuta miał możliwość pełnej kontroli nad postępami dziecka. Dobierze też rodzaj ćwiczeń do konkretnych potrzeb, umiejętności i ograniczeń.

Czas trwania terapii logopedycznej to 45 lub 30 minut.

Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna, nazywana również zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi, jest przeznaczona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, znajdujących się w grupie ryzyka dysleksji. Pomoże z trudnościami w nauce czytania i pisania, takimi jak:

  • dysleksja,
  • dysgrafia,
  • dysortografia.

Zajęcia te mają na celu wsparcie młodych ludzi w radzeniu sobie z niepowodzeniami szkolnymi, a ich efektem jest poprawa funkcjonowania w szkole, a co za tym idzie polepszenie się samooceny ucznia.

Zajęcia odbywające się w ramach terapii pedagogicznej mają charakter indywidualny lub, jeśli istnieje taka potrzeba, mogą odbywać się w małych, liczących maksymalnie 3 osoby, grupach. W trakcie tych zajęć poprzez gry, zabawy i ćwiczenia usprawniamy funkcje wzrokowo-ruchowe, słuchowe oraz pomagamy eliminować emocjonalne i społeczne niepowodzenia szkolne.

Zajęcia terapii pedagogicznej trwają 50 minut i dzielą się na dwie części. Pierwsza z nich trwa 40 minut i jest poświęcona pracy i ćwiczeniom. Druga – 10 minutowa, to czas na zabawę edukacyjną, relaksację i gimnastykę. Taki układ zajęć pozwala na pełne skupienie się dziecka na pracy w początkowym etapie spotkania, a następnie rozluźnienie i zrelaksowanie. Efektem tego jest poczucie zadowolenia z realizacji założonych ćwiczeń, po zakończeniu zajęć.

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług, zadzwoń lub napisz do nas!

Dodatkowych informacji o terapii, diagnozie czy konsultacjach, a także naszych innych bieżących działaniach, dowiesz się obserwując naszego Facebooka i Instagrama