Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
Skip to content

Nasz adres: Mestwina 16, Gdynia Orłowo

Psycholog dziecięcy: Kto to? Jak wygląda jego praca? Jak może pomóc Tobie i Twojemu dziecku?

Psycholog dziecięcy to osoba, której zadaniem jest zbadanie przyczyny i pomoc dziecku  w jego problemach emocjonalnych i rozwojowych.  Problemy te związane mogą być z , trudnościami wychowawczymi, rozwojowymi, zaburzeniami lub opóźnieniem rozwoju. Mogą być także związane z zachowaniem, które dziecko przeżyło lub przeżywa w danym momencie. Psycholog dziecięcy ściśle współpracuje z rodzicami lub opiekunami, w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów terapii.

Nasi psycholodzy w Gdyni Orłowie, to wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą Twojemu dziecku w trudnościach, z którymi mierzy się na co dzień. Będą także wsparciem dla rodziców i opiekunów, którzy zauważają u swojego dziecka niepokojące zachowani lub emocje.

terapia psychologiczna img 919x1024 450x336 Psycholog dziecięcy Gdynia

Kiedy przyda się na konsultacja psychologiczna

Rodzic w szczególności powinien skonsultować się z logopedą, jeśli zauważa w życiu swojego dziecka niepokojące zachowania czy emocje. Konsultacja będzie także niezwykle przydatna, w przypadku pytań rodzica związanych z rozwojem emocjonalnym czy behawioralnym.

Konsultacja psychologiczna to spotkanie rodzica z psychologiem. W jego trakcie zostaje przeprowadzony wywiad dotyczący zachowań czy emocji, które rodzic zauważa w życiu swojego dziecka. Spotkanie przebiega w spokojnej  atmosferze, bez generowania niepotrzebnego stresu. Rodzic opowiada o swoich odczuciach dotyczących dziecka, a także przekazuje informacje o jego relacjach z rodzeństwem i rówieśnikami. 

Podczas spotkania psycholog zapyta rodzica o to, jak wyglądał dotychczasowy rozwój dziecka, jak przebiegała nauka mówienia. Ważna jest też informacja o przebiegu ciąży.

Konsultacja psychologiczna ma charakter poznawczy. Ma za zadanie zebrać jak najwięcej informacji, dotyczących dziecka, a także jego otoczenia. Jej celem nie są spektakularne efekty, jednak sama w sobie stanowi wsparcie dla rodziców. Na jej podstawie psycholog stwierdza zakres oraz formę dalszego wsparcia dla dziecka. Spotkanie poprzedza każdą terapię psychologiczną.

Terapia psychologiczna Gdynia

Terapia psychologiczna jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia w zakresie budowania samooceny oraz poczucia własnej wartości. Pomaga w rozwoju kompetencji społecznych oraz radzeniu sobie z doświadczanymi trudnościami, takimi jak:

  • obniżony nastrój,
  • stany lękowe,
  • problemy emocjonalne,
  • trudne zachowania – agresja, złość, płacz, krzyk itp.
  • rozwód rodziców,
  • choroba,
  • śmierć bliskiej osoby,
  • oraz inne trudności, z którymi nie radzi sobie Twoje dziecko.

Zajęcia z psychologiem wspierają dziecko w bieżących trudnościach związanych z jego dojrzewaniem. Będą także nieocenionym wsparciem w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i rozwoju inteligencji emocjonalnej.

Zajęcia w ramach terapii psychologicznej w Gdyni mają formę regularnych spotkań, których częstotliwość z reguły wynosi 1 raz w tygodniu. Jednak zawsze częstotliwość ta jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od potrzeb dziecka, rodzaju trudności, z którą się zmaga oraz tempie, w jakim osiąga kolejne cele terapii.

Szukasz dobrego psychologa dziecięcego w Gdyni / Trójmieście? Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług, zadzwoń lub napisz do nas!

O dodatkowych informacjach o diagnozie, terapii, a także naszych innych bieżących działaniach, dowiesz się obserwując naszego Facebooka i Instagrama