11 listopada – prezentacja dla dzieci

           

Materiały, w postaci prezentacji na temat dnia 11 listopada – Centrum Terapeutyczne TER-UP

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tak brzmi oficjalna nazwa święta państwowego obchodzonego właśnie w tym dniu. My dorośli, wiemy z jakiego powodu je obchodzimy. Co wydarzyło się w 1918 r. Dlaczego te wydarzenia są tak bardzo ważne dla nas i dla naszej polskości. Sami o tych wydarzeniach pamiętamy to, co wynieśliśmy ze szkolnych ławek. Równie ważne było podejście, jakie w domach pielęgnowali nasi rodzice. Dla naszych dzieci jest dokładnie tak samo! Oni także będą patrzeli na nas. W jaki sposób my mówimy o niepodległości, czy umiemy im wyjaśnić na czym ta niepodległość polega i czy jest nam potrzebna. 

Oczywiście, po ponad 100 latach od powrotu Polski na mapę świata, dostęp do wiedzy jest bardzo duży, ale także bardzo zróżnicowany. Zadaniem opiekunów i nauczycieli jest odpowiednie przefiltrowanie tej wiedzy i przekazanie jej w przystępny sposób swoim pociechom.  Tak ciężko w tych czasach o dobre autorytety dla naszych dzieci. Sami nimi bądźmy, lecz postarajmy się także znaleźć wzorce w naszej codzienności oraz historii.

Wartości

Nasi pradziadkowie ponosili najwyższą cenę za to, żebyśmy mogli teraz żyć w niepodległym kraju. Przez 123 lata bezustannie starali się, aby Polska ponownie pojawiła się na mapach. Często musieli podejmować decyzję błyskawicznie, bez większych kalkulacji, od tego zależało życie ich i pośrednio, po ponad wieku, nasze. Nie dali się złamać, nie poddali się zaborcom, cały czas wierzyli w sukces. Mieli ściśle określone priorytety, choć pewnie poprawniej byłoby tu użyć słowa priorytet – NIEPODLEGŁOŚĆ.

  • odwaga,
  • upór,
  • zdolność do szybkiego podejmowania decyzji,
  • umiejętność ponoszenia ich konsekwencji,
  • posiadanie celu działań
  • wytrwałość w dążeniu do realizacji celu,

Cechy te są uniwersalne i niezależne od czasu. Przekazanie ich naszym dzieciom pozwoli im świetnie się rozwijać czy to w szkole, czy co ważniejsze, w dorosłym życiu. Te zalety, to podstawowy asortyment każdego przyszłego przedsiębiorcy, szefa, menadżera i cenionego pracownika. Niezależnie kim nasze dziecko będzie w przyszłości, wartości prezentowane przez jego przodków, będą działały na jego korzyść.

Wykorzystajmy dzień 11 listopada na przekazanie naszym pociechom tego co najważniejsze, sami nie dając zagłuszyć naszych myśli hałasowi, który będzie tego dnia je niszczył 😉.

11 listopada – prezentacja dla dzieci

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Was, postanowiliśmy wykonać kolejną prezentację – tym razem dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości. 

Prezentacja dla dzieci pomoże w odpowiedzeniu na kilka pytań:

-Co to znaczy niepodległy?

-Jakie mamy symbole naszego kraju?

-Co symbolizują barwy naszej flagi?

-Jak brzmi nasz narodowy hymn i o czym jest?

-Itp.

Prezentacja jest w formacie .pptx (PowerPoint) i zawiera odnośniki do youtube. Zapraszamy do pobrania!

Dziękujemy!

Chcielibyśmy także bardzo podziękować za tak ogromne zainteresowanie naszą poprzednią prezentacją na temat dnia 1 listopada. Wasza pozytywna reakcja przerosła nasze oczekiwania i jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. To naprawdę niesamowite!

Dodatkowo bardzo zachęcamy do komentowania wpisu na dole strony. Proszę napiszecie, co sądzicie o prezentacji i czy się Wam przydała. Jeśli uważacie, że wpis jest wartościowy,  będziemy wdzięczni za udostępnianie linku do niego Waszym znajomym. Jeśli jednak uważacie, że coś jest nie tak jak powinno, też napiszcie o tym w komentarzach. Pozwoli to nam na szybsze doskonalenie się w pomocy dzieciom, bo to jest podstawa istnienia TER-UP !  Zachęcamy także do pisania do Nas z propozycją tematów, które Was interesują. Im więcej wiemy, tym lepiej dopasujemy materiały do Waszych potrzeb.

Aby dowiedzieć się, kiedy dodaliśmy nowe, darmowe materiały, obserwujcie nas na Facebooku Instagramie . Kliknięcie „Obserwuj” pozwoli nam zwiększyć nasze zasięgi, za co z góry dziękujemy.

Prezentacja dla dzieci – 11 listopada